NOWY ORLEAN KARNAWAŁ MARDI GRAS luty 2020

Saint Louis - Pomnik Pionierów - dolina Missisipi - jastrzębie - Nowy Orlean - Vieux Carre - Bourbon Street - parady i imprezy karnawałowe - bazylika św. Ludwika - plac im. papieża Jana Pawła II - Dzielnica Francuska

Dzień 1 - (czwartek). CHICAGO. Wczesnym rankiem wyjazd z Chicago autostradą I-55, podróż przez stany: Illinois, Missouri, Arkansas i Tennessee. Po drodze, zwiedzamy w Saint Louis największą w świecie (192 m/630 ft) budowlę w kształcie łuku, tzw. Wrota Zachodu usytuowane na prawym brzegu Missisipi. Missisipi jest czwartą po Amazonce (7020 km), Nilu (6695 km) i Jangcy (6300 km)pod względem długości rzeką świata mierzącą od źródeł Missouri aż 6020 kilometrów! Rzut oka na okazały gmach stołecznego Kapitolu. Coraz bardziej odczuwamy zapach przedwiośnia, tak bardzo kontrastujący z Chicago skutym siarczystym mrozem. Co kilka godzin urządzamy przystanki na odpoczynek przy zajazdach obok autostrady. Obserwujemy dziesiątki jastrzębi (tak naprawde to są myszołowy rdzawosterne), które zastanawiająco, wybrały sobie dolinę Missisipi na odcinku AR30-55 jako wygodne, obfite w pożywienie zimowisko. Ciekawostki z życia orłów. Wieczorna panorama metropolii Memphisze śmiałą architektonicznie piramidą, przejazd przez centrum tego wielkiego miasta. Nocleg w stanie Missisipi.

Dzień 2 - (piątek). NOWY ORLEAN. Przejeżdżając przez stan Missisipi do „francuskiej” Luizjany oglądamy charakterystyczny krajobraz sosnowych lasów i pól bawełny. Postój w doskonale wyposażonym ośrodku informacji turystycznej, gdzie zaopatrujemy się w mapki, broszury i grafik imprez. Słuchamy wykładu o historii osiedlania regionu przez Francuzów i Hiszpanów. Odgodz. 13 odbywamy rejs wycieczkową łódką przyglądając się z bliska  niepowtarzalnej faunie i florze rozlewisk Delty (tzw. bayou). Podczas relaksującego rejsu zobaczymy majestatyczne drzewa z rodziny cyprysów porośnięte „brodami czarowników”, aligatory i egzotyczne ptaki typowe dla stref klimatu podzwrotnikowego. Zakwaterowanie w okolicy Nowego Orleanu. Chwila odpoczynku. Późnym  południem dojazd doMoonwalk, malowniczego nabrzeża Missisipi. Ruszamy na ulice Starego Miasta. Od godz. 20 zajmujemy miejsca przy głównej ulicy Canal, aby podziwiać bajecznie kolorowe karnawałowe parady: Knights of Hermes, Le Krewe d’Etat i Grupę Morfeusza! Reszta wieczoru upływa na przechadzkach i zabawie we francuskiej dzielnicy Vieux Carre lub w słynnych lokalach na ulicy Bourbon Street. O 22 wyjazd na nocleg do hotelu.

Dzień 3 - (sobota). NOWY ORLEAN. O godzinie 9 rano wyjazd z hotelu do Nowego Orleanu. Powrót do miasta połączony z oglądaniem dzielnic zrujnowanych huraganem Katrina 29 sierpnia 2005 roku, w wyniku którego ludność miasta zmalała z 480 do 240 tysięcy mieszkańców! Od południa zwiedzamy najciekawsze atrakcje Nowego Orleanu: Dzielnica Francuska, French Market, bazylika św. Ludwika, plac papieża Jana Pawła II, Jackson Square. Dla chętnych wizyta w kasynie gry, w słynnym orleańskim akwarium,w jedynym na świecie muzeum kultu voodoo lub w kinie, gdzie prezentowane są filmy w systemie IMAX. Późne popołudnie spędzamy uczestnicząc w imprezach karnawałowych. Dla chętnych rejs parostatkiem po rzece Missisipi ($20). Degustacja kulinarnych specjałów kuchni cajuńskiej. O 5 wieczorem wyruszamy w drogę powrotną, nocleg w motelu w stanie Missisipi.

Dzień 4 - (niedziela).MISSISIPI, CHICAGO. Wczesnym rankiem wyruszamy w stronę Chicago, całodzienna jazda powrotna do Wietrznego Miasta. Postój w Memphis połączony ze zwiedzaniem uroczego Graceland: domu-rezydencji Elvisa Presleya. Przejazd przez pola sojowe i węglonośne tereny południowego Illinois. Przyjazd do Chicago około północy.


Zobacz NOWY ORLEAN - KARNAWAŁ MARDI GRAS na wiekszej mapie  

 

 

   

Termin 2020: 20 lutego

Cena wycieczki - $595. Cena obejmuje transport, noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych i usługi polskiego przewodnika. Uczestnictwo w paradach jest darmowe. Rejs parostatkiem po rzece Missisipi kosztuje $20, rejs łodzią po rozlewiskach Missisipi kosztuje ok.$28.

 

 

.

 

 

.