PARKI NARODOWE USA WYCIECZKI

KALIFORNIA I DZIKI ZACHÓD

TURYSTYCZNE PRZEBOJE

Los Angeles - Santa Monica - Droga Królewska - sekwoje czerwone - resort Carmel - San Francisco - Golden Gate - park narodowy Yosemite - Miasto Duchów - Las Vegas - Dolina Śmierci - Wielki Kanion - Kanion Rzeki Debowej - Sedona - Phoenix - pustynia Mohave - Palm Springs - Park Narodowy Drzew Jozuego - resort Palm Springs - San Diego

 

Dzień 8 - Przejazd do Wielkiego Kanionu, gdzie podziwiamy ten przyrodniczy cud z tarasów widokowych Mather oraz Desert View, godzinny spacer wzdłuż krawędzi kanionu, zakup wyrobów artystycznego, indiańskiego rzemiosła.

Dzień 9 - Przejazd przez unikalny kanion Rzeki Dębowej wyerodowanej w kolorowych piaskowcach. Malowniczy resort Sedona, gdzie bogaci mieszkańcy Arizony spędzają wolne chwile. Nocleg w Phoenix - nowoczesnym, największym mieście stanu.

Dzień 10 - Przejazd przez pustynię Mohave. Cały region wokoło nas to światowa ojczyzna kaktusów. Za oknami widnieją wielkie jak słupy telefoniczne kaktusy saguaro. Wizyta w Parku Narodowym Drzew Jozuego, gdzie z bliska możemy zachwycić się florą pustyni. Spacer pośród kaktusów ocotillo, cholla i juk. Nocleg w słynnym kalifornijskim resorcie Palm Springs.

 

 

Dzień 1 - Przylot do Los Angeles, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po długiej podróży, aklimatyzacja organizmu do zmiany czasu.

Dzień 2 - Całodzienne zwiedzanie Miasta Aniołów: najstarsza zabudowa Pueblo de Los Angeles, drapacze chmur przy Pershing Square w downtown, 4 godziny w "fabryce marzeń" studia filmowego Universal, bogata dzielnica Beverly Hills, wieczór i obiad na plaży Santa Monica. Opcja; kąpiel w Pacyfiku (woda jest zimna!). Nocleg w Los Angeles.

Dzień 3 - Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, spektakularny przejazd szosa nr 1 wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Podziwiamy skalne klify schodzących do oceanu gór św. Łucji, wypatrujemy kolonie morskich lwów, które czasami wylegują się na plażach, półtoragodzinny spacer w lesie pośród niebotycznych sekwoi czerwonych (najwyższe drzewa na świecie), postój w eleganckim resorcie nadmorskim Carmel, spacer po pięknej plaży, degustacja frutti di mare w Cannery Row w Monterrey. Nocleg w okolicy San Jose.

 
   
     
 

Dzień 11 - Kierujemy się do San Diego na południu Kalifornii. Cypel Cabrillo z panoramą miasta w Point Loma. Po południu zwiedzamy zabytkowe kolonialne centrum San Diego, gdzie na starym rynku chłoniemy atmosferę dawnego Meksyku degustując specjały lokalnej kuchni; tamales, tacos, burritos. Nocleg w San Diego.

Dzień 12 - Wizyta w hotelu - niespodziance. Dojazd na lotnisko w Los Angeles, odlot.

   
     

Dzień 4 - Zwiedzanie San Francisco, jednego z najpiękniejszych miast w USA: rejs statkiem po Zatoce, most Golden Gate, park Golden Gate, Japoński Ogród Herbaciany, panorama miasta ze wzgórza Twin Hills, zakupy pamiątek i obiad na Nabrzeżu Rybackim, spacer po Chińskiej Dzielnicy. Nocleg poza San Francisco.

Dzień 5 - Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata - Yosemite: Dolina Yosemite, wodospad Yosemite oraz Bridal Falls, granitowe, sięgające kilometra wysokości monolity El Capitan i Half Dome, spacer po zagajniku sekwoi mamucich (masowo i objętościowo są to największe drzewa świata!). Nocleg w Dolinie Centralnej.

Dzień 6 - Przejazd do Miasta Duchow, osady Calico wzrosłej na znalezisku złóż srebra. Wieczór w Las Vegas - w wystrzałowych kasynach gry światowej stolicy hazardu. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 7 - Dla chętnych, od rana do wieczora wypad do słynnej Doliny Śmierci: Visitor Center, Zabriskie Point, depresja Badwater (86 m poniżej poziomu morza). Pozostali uczestnicy szukają szczęścia w kasynach.

Terminy 2007: 14 kwietnia i 4 listopada.                                     
Cena wycieczki: 945 usd od osoby                                     
Cena wycieczki obejmuje transfery, przejazdy komfortowym, klimatyzowanym autokarem wg programu, skromne śniadania (kontynentalne, z wyjątkiem Las Vegas, gdzie śniadanie nie jest wliczone), noclegi w pokojach 2-osobowych w motelach klasy co najmniej Super 8 i opiekę polskiego przewodnika. Pary otrzymują standardowo pokoje z łożem małżeńskim chyba że zażyczą sobie inaczej przed wyjazdem. Cena nie obejmuje przelotów, biletów wstępu (około $150), wyżywienia (obiady - $18, kolacje - $15 dziennie), napiwków ani zdrowotnych ubezpieczeń. Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany programu i zmiany kolejności zwiedzania w zależności od pogody i warunków rezerwacji.

 

   
Exotica Travel -3936 W. School, Chicago, IL 60618 - tel. (773) 725-5940 - e-mail: andrzejkulka@aol.com
Niagara Nowy Jork I Waszyngton I Dakota Południowa I Wokół Jeziora Michigan I Lasy, góry, zdrowie I Nowy Orlean karnawał Mardi Gras I Jaskinia Mamucia Nowa Anglia I Jesień w Appallachach I Yellowstone I Montana I Krajobrazowe perły Dzikiego Zachodu I Amerykańska przygoda I Kalifornia i Dziki Zachód I Od Pacyfiku do Atlantyku I Super Floryda I Rajskie Hawaje I Alaska I W królestwie Azteków I W królestwie Majów I Chile I Japonia Galapagos I Peru I Buenos Aires I SafariI Forma Rejestracyjna I Przelicznik Walut